Media Społecznościowe

© Copyright 2019. Piksel - pracownia reklamy. All rights reserved.

W kilku słowach o tym co robimy

Polskie Stowarzyszenie Łucznictwa Tradycyjnego powstało 11 maja 2011 roku z inicjatywy grupy zapalonych łuczników, których przekonał do wspólnego działania Piotr Gonet, po powrocie z długiej podróży poślubnej z Anią Szadkowską po więcej

Polskie Stowarzyszenie
Łucznictwa Tradycyjnego

ul Baśniowa 19 • 05-850 Ożarów Mazowiecki

NIP: 521-361-24-22

Pekao S.A. nr konta: 35124034191111001041776705

Dane Stowarzyszenia

e-mail: pslt@wp.pl

Cele łucznicze z całego świata

TURCJA

Tradycyjny cel łuczniczy Turcji znany pod nazwą „puta”, z nietypowym rozdziałem dwóch stref trafień, o charakterystycznym kształcie gruszki, przeznaczony do trenowania strzelania na średnich (165 metrów) i długich (265 metrów) dystansach.

SINGAPUR

Tradycyjny cel łuczniczy Singapuru (w oryg. Singapura tradisional sasaran) wiąże się z XIII-wieczną legendą o królu Sang Nili Utamie, który ujrzał lwa na jej brzegach i nazwał wyspę Singapura (w sanskrycie „Miasto Lwa”).

POLSKA

Cel łuczniczy z często spotykanym trójpolowym układem, charakteryzujący się specjalnie powiększoną strefą centralną aby faworyzować łuczników szybkostrzelnych i składających się do strzały (czyli strzelających instynktownie) poprzez zwiększenie szansy uzyskania maksymalnego wyniku nawet przy większym rozrzucie trafień.

JAWA

Tradycyjny cel łuczniczy na Jawie (w oryg. „bandulan”) wykonany z bambusowa lub słomy owiniętych materiałem, charakteryzuje się nietypowym podłużnym kształtem niżej punktowanej (1 pkt.) białej strefy (zwanej „ciało”-„awak”) oraz umieszczeniem strefy wyżej punktowanej (3 pkt.) w kolorze czerwonym na szczycie (stąd nazywana „głową”-„sirah”), i jest przeznaczony do trenowania strzelania na różnych dystansach (tradycyjne dystanse to: 30, 40 i 50 metrów) w wersji współczesnej zmodyfikowany przez dodanie żółtej strefy pośredniej (zwanej „szyja”- „leher”).