03 kwietnia 2024

Chiny 2024

Drogie łuczniczki i łucznicy.
 
Otrzymaliśmy wiadomość z Chin z zaproszeniem dla 5-osobowej reprezentacji łuczników na turnieje łucznictwa tradycyjnego organizowane latem przez Chinese Archery.
 
Przewidywany jest udział w dwóch turniejach.
Pierwszy z nich odbędzie się w prowincji INGHAI w dniach 20-23 lipca. Drugi odbędzie się w prowincji GANSU w nieustalonym jeszcze terminie, najprawdopodobniej kilka dni po pierwszym. (Zazwyczaj oba turnieje organizowane są w przeciągu ok 10 dni, a pobyt naszej reprezentacji w Chinach to ok 14 dni).
 
Organizatorzy zapewniają zakwaterowanie i wyżywienie w czasie trwania turniejów oraz częściowy zwrot kosztów przelotów do kwoty 850 USD. Wstępnie sprawdzone koszty biletów oscylują w granicach 1300 USD, także koszt przelotów do Chin i z powrotem wyniesie około 400 dolarów!
Dotychczasowe wyjazdy stanowiły niezwykłą przygodę i możliwość poznania innych kultur łuczniczych.
Termin planowanego wyjazdu jest bliski i trzeba dostarczyć listę reprezentantów do końca przyszłego tygodnia. Z tego też względu, prosimy wszystkich chętnych spełniających warunki kwalifikacji o przesyłanie zgłoszeń (imię i nazwisko oraz numer kontaktowy) do 10 kwietnia br. na adres pslt@vp.pl w tytule maila wpisując treść „Zgłoszenie na wyjazd do Chin 2024”
 
Warunki kwalifikacji do wyjazdu:
- spełnienie wymagań organizatora odnośnie pełnoletności, posiadania pełni praw obywatelskich
- posiadanie ważnego paszportu (ważny jeszcze przez minimum rok pomimo że wyjazd będzie wcześniej)
- odpowiedniego sprzętu (łuk tradycyjny - najlepiej krótki ze względu na ewentualny dodatkowy koszt bagażowy, strzały drewniane lub bambusowe z lotkami i nasadkami/osadami z materiałów naturalnych)
- strój tradycyjny historyczny
- dobry stan zdrowia umożliwiający pobyt w rejonie na wysokości 2000-3000m npm, wiek do 50 lat
- uczestnictwo w którejkolwiek z dotychczasowych edycji Korespondencyjnej Lidze PSŁT
- rekomendacja członków stowarzyszenia (PSŁT)
- możliwość wyjazdu w dniach od 18 lipca do pierwszych dni sierpnia
- znajomość języka angielskiego
 
W pierwszej kolejności będą brane pod uwagę osoby będące członkami PSŁT z opłaconymi składkami członkowskimi. Podczas weryfikowania zgłoszeń będą również brane pod uwagę wyniki z Mistrzostw Polski i Korespondencyjnej Ligii
 
Wieloletnim zwyczajem jest uczestnictwo 1 bądź 2 osób z poprzedniej reprezentacji znającej zasady uczestnictwa w turnieju. Pozostałe miejsca są dla nowych uczestników pragnących spędzić wspaniały czas wśród łuczników z niemal całego świata, promując Polskie łucznictwo.
Czekamy na zgłoszenia
 
Polskie Stowarzyszenie Łucznictwa Tradycyjnego
 
 
 
 
 

 

e-mail: pslt@wp.pl

Dane Stowarzyszenia

Polskie Stowarzyszenie
Łucznictwa Tradycyjnego

ul Baśniowa 19 • 05-850 Ożarów Mazowiecki

NIP: 521-361-24-22

Pekao S.A. nr konta: 35124034191111001041776705

Polskie Stowarzyszenie Łucznictwa Tradycyjnego powstało 11 maja 2011 roku z inicjatywy grupy zapalonych łuczników, których przekonał do wspólnego działania Piotr Gonet, po powrocie z długiej podróży poślubnej z Anią Szadkowską po więcej

W kilku słowach o tym co robimy

© Copyright 2019. Piksel - pracownia reklamy. All rights reserved.

Media Społecznościowe