09 listopada 2023

Parada Łuczników Dnia Niepodległości na Plaży w Sopocie 11.11.2023

Witam serdecznie,
 
Jak co roku 11 listopada, tym razem w sobotę, tradycyjnie na plaży w Sopocie (obok Restauracji & Pubu "Bulaj" (na wysokości Al. Franciszka Mamuszki nr 22), odbędzie się otwarty turniej łucznictwa tradycyjnego "Parada Łuczników Dnia Niepodległości ".
Początek turnieju o godz. 11.11 (słownie: jedenastego jedenastego o jedenastej jedenaście)Organizator; Konfraternia Smorgońskiej Akademii przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sopocie, pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Łucznictwa Tradycyjnego.Pragniemy zorganizować ciepły posiłek i napoje, dlatego prosi się każdego uczestnika o przygotowanie 20-złotowego datku na rzecz rozwoju tej formy wsparcia łucznictwa tradycyjnego.Impreza ma charakter rekreacyjny, tradycyjny, nie datowany. Turniej jest turniejem otwartym. Uczestników obowiązuje, zależnie od aury (nie dajmy się zwariować), strój tradycyjny swobodnie wybrany w przedziale od IX do XVII w. - zaleca się aby strój był dostosowany do używanego przez uczestnika sprzętu i wyposażenia.
 
Wymagania co do akcesoriów łuczniczych:
 
ŁUKI: Dopuszcza się wszelkie łuki tradycyjne oraz łuki historyczne i rekonstrukcje łuków historycznych. Nie dopuszcza się łuków bloczkowych (typu compound), ani łuków wyczynowych. Naciągów łuków się nie limituje, jednak zaleca się naciąg łuku nie przekraczał 55 lbs/ 25 kg.
Niedozwolone są:
- jakiekolwiek celowniki nienaturalne oraz oprzyrządowania wystającego poza obrys majdanu i ramion łuku.
- strzelanie bez dotykania którymkolwiek z palców dłoni cięciwnej podczas naciągania i oddawania strzału (czyli string walking).
STRZAŁY: Promienie strzał mogą być wyłącznie drewniane, a lotki z materiałów naturalnych: piór, skóry, pergaminu, papieru. Dopuszcza się groty metalowe wszelkiego typu, również toczone, a ponadto z kamienia lub rogu. Osady w promieniu lub z materiałów naturalnych. Inny sprzęt może zostać dopuszczony decyzją sędziego, jednak wynik będzie podany poza klasyfikacją.Nie zalicza się trafień strzałą, która nie pozostała w tarczy w momencie trafienia. W przypadku oddania większej liczby strzałów, aniżeli przewidziana dla danej konkurencji; uczestnikowi odejmuje się stosowną liczbę strzał według największej liczby punktów za dana strzałę.Nie wolno oddawać dodatkowych strzałów, jeśli po podejściu do tarczy okaże się, że uczestnik oddał mniejszą liczbę strzałów, aniżeli przewidziane dla danej konkurencji.
W przypadku wątpliwości liczbę punktów za dane trafienie zalicza się zawsze na korzyść uczestnika, choćby strzała nawet w najmniejszym stopniu dotykała tarczy\linii pola z większą liczbą punktów.
Obowiązuje fundamentalna zasada życzliwości wobec uczestników turnieju oraz interpretowania postanowień regulaminu wyłącznie na korzyść uczestnika.
Jednak decydujące zdanie ma Sędzia główny turnieju i od jego decyzji nie ma odwołania.Organizatorzy oraz Sędziowie- osoby nadzorujące, zwolnione są z jakiejkolwiek odpowiedzialności za uszczerbek wynikły z niewłaściwego zachowania na jego terenie, jeżeli będzie ono efektem przekroczenia któregokolwiek z postanowień Regulaminu oraz podstawowych zasad zachowania ostrożności oraz ustnych poleceń Sędziego.
Ze względów bezpieczeństwa uczestnicy mogą być poddani wstępnym eliminacjom.
 
W trakcie Parady Łuczników Dnia Niepodległości zostanie rozegrany jeden turniej.
Plan ramowy Parady Łuczników:
10.00 Zapisy zawodników i przygotowanie miejsca
11.11 Rozpoczęcie turnieju
14.50 Zakończenie strzelania
15.15 Odczytane wyników strzelań
15.30 Zakończenie turnieju
 
Konkurencje:
Strzelanie proste 20 m ;8 strzał
Strzelanie partyjskie 30 m ; 8 strzał
Strzelanie proste (ZEGAR) 15 m; 6 strzał
Strzelanie proste 40 m; 8 strzał
Strzelanie na czas: 20 m, 30 sekund, nieograniczona ilość strzał.
Odwrócona punktacja: 20 m - 8 strzał
Strzelanie proste 25 m - 8 strzał
Strzelanie scytyjskie 35 m - 8 strzał
Królewskie cofanie: po jednej strzale z każdego z dystansów, począwszy od 20 metrów, odchodząc od tarczy co 5 metrów. Punktacja: według trafień (strzały punktowane w tarczy)
Konkurencja rezerwowa (o ile czas i aura będzie sprzyjać jej przeprowadzeniu)
 
Do zobaczenia

 

e-mail: pslt@wp.pl

Dane Stowarzyszenia

Polskie Stowarzyszenie
Łucznictwa Tradycyjnego

ul Baśniowa 19 • 05-850 Ożarów Mazowiecki

NIP: 521-361-24-22

Pekao S.A. nr konta: 35124034191111001041776705

Polskie Stowarzyszenie Łucznictwa Tradycyjnego powstało 11 maja 2011 roku z inicjatywy grupy zapalonych łuczników, których przekonał do wspólnego działania Piotr Gonet, po powrocie z długiej podróży poślubnej z Anią Szadkowską po więcej

W kilku słowach o tym co robimy

© Copyright 2019. Piksel - pracownia reklamy. All rights reserved.

Media Społecznościowe